Blog

Próby PL MT

Próby tropienia użytkowego PL  MT – czym są, jaki jest ich cel i dlaczego warto brać w nich udział, to pytania, które najczęściej zadają nowi adepci mantrailingu, dla których ważne jest zwieńczenie dokonań treningowych dyplomem poświadczającym zdobyte umiejętności. Cieszymy się, że o to pytacie, bo mierzalne rezultaty treningów są ważne również dla nas! W poniższym artykule postaram się przybliżyć ideę prób, które miałam przyjemność współtworzyć (z naszej kadry w pracach nad regulaminem brała udział również Agnieszka).

Czytaj dalej „Próby PL MT”

Kolejne seminarium klubowe za nami!

Weekend 2-4.12 upłynął nam na kolejnym seminarium dla Klubu Scent Mind. Po Lublinie, Krakowie i Rybniku przyszedł czas na Warszawę!

Klub to taka faza przejściowa między kursem tropienia a stażem instruktorskim, ale też po prostu trochę inna forma zajęć, stworzona dla najbardziej zaangażowanych tropicieli 🐾👣. Ten rodzaj zajęć wyewoluował u nas z kursów zdalnych, prowadzonych na bazie programu szkolenia #mastermindk9, stworzonego we współpracy z scentmaster.pl 💪.

Czytaj dalej „Kolejne seminarium klubowe za nami!”

Letnie obozy 2022 za nami!

Mamba, fot. Agata Chruszcz

Kiedy w 2018 roku nieśmiało ogłosiłyśmy pierwszy, kameralny obóz Scent Mind na Mazurach, nie spodziewałyśmy się, że z roku na rok ten pomysł zacznie cieszyć się coraz większą popularnością i wkrótce zdominuje całą ofertę letnią. W bieżącym, 2022 roku możemy śmiało powiedzieć, że koncepcja wspólnych wakacyjnych wyjazdów dla tropicieli była strzałem w dziesiątkę!

Czytaj dalej „Letnie obozy 2022 za nami!”

Tropienie tropieniu nierówne, czyli słów kilka o metodzie.

Mantrailing jest w Polsce dyscypliną relatywnie nową – zaczęła się upowszechniać w latach 2012-2016, a wielu przewodników nadal jest na etapie treningów ze swoim pierwszym (w tej dyscyplinie) psem. Oczywiście tropienie użytkowe, będące pojęciem szerszym, jest u nas znane od dziesiątków lat – raczej jednak w kontekście psów służbowych, niż jako forma rekreacji z psem.

Czytaj dalej „Tropienie tropieniu nierówne, czyli słów kilka o metodzie.”

„Nie da się uczyć tropienia przez internet”? – sprawdzam!

UWAGA! Spoiler – ten tekst zawiera liczne zachwyty nad tropicielami z Lublina i Krakowa.

Co się dzieje, kiedy wiele osób chce tropić, a doba ma tylko 24 godziny? Co, gdy po kilku latach mieszkania co weekend w samochodzie stwierdzasz, że dłużej tak nie wyrobisz? Kiedy pytania o kursy spływają z różnych zakątków Polski, a ty nadal słabo radzisz sobie z bilokacją? W Scent Mind zazwyczaj wychodzimy z założenia, że jeśli jest potrzeba, to i sposób się znajdzie!

Czytaj dalej „„Nie da się uczyć tropienia przez internet”? – sprawdzam!”

Poznajmy się : 5 filarów Scent Mind.

Początki Scent Mind sięgają 2014 roku. Wszystko zaczęło się od amatorskich treningów towarzyskich, podczas których trochę po omacku odkrywaliśmy tę fascynującą dyscyplinę, jaką jest mantrailing. Przez te wszystkie lata z pasją uczyliśmy się od innych i od siebie nawzajem. Wpadaliśmy na różne pomysły i weryfikowaliśmy je w praktyce.

Dziś mamy już sprawdzony program szkolenia, wyszkoloną kadrę, duże grono wiernych kursantów. Jako założycielka tej grupy i szkoły jestem ogromnie wdzięczna, że mogę spotykać się z Wami (kursantami, klubowiczami, stażystami, kadrą, ale też znajomymi z innych szkół oraz grup) na śladach!

Czytaj dalej „Poznajmy się : 5 filarów Scent Mind.”

Aktywne wakacje z psem? Sprawdź, czy tropienie wciągnie Cię na dobre!

Lubisz spędzać wolny czas z psem i nie wyobrażasz sobie wakacji bez niego? Masz ochotę spróbować tropienia, ale trudno Ci znaleźć kilka wolnych godzin w tygodniu? A może w swojej okolicy po prostu nie masz z kim trenować? Uwielbiasz spędzać czas na łonie przyrody? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś_eś twierdząco, obóz tropowy może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Czytaj dalej „Aktywne wakacje z psem? Sprawdź, czy tropienie wciągnie Cię na dobre!”