Aktywne wakacje z psem? Sprawdź, czy tropienie wciągnie Cię na dobre!

Lubisz spędzać wolny czas z psem i nie wyobrażasz sobie wakacji bez niego? Masz ochotę spróbować tropienia, ale trudno Ci znaleźć kilka wolnych godzin w tygodniu? A może w swojej okolicy po prostu nie masz z kim trenować? Uwielbiasz spędzać czas na łonie przyrody? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś_eś twierdząco, obóz tropowy może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tropieniu, zapraszamy na nasz blog oraz do naszych artykułów w portalach hello dogs oraz nosem.pl.

Drakkar wypatruje z utęsknieniem kolejnych wakacji 😉

Obóz tropowy to połączenie kilku kluczowych elementów z domieszką inwencji uczestników. Na obozie możesz spodziewać się:

  • intensywnego kursu tropienia (warsztaty, wykłady, treningi),
  • komfortowego zakwaterowania w standardzie hotelowym (jednoosobowy pokój z łazienką),
  • bezpiecznego pobytu z psem (w większości przypadków wynajmujemy cały ośrodek, uczestnicy są też zobligowani do unikania przypadkowych spotkań pomiędzy psami),
  • odpoczynku na łonie przyrody.

Opcjonalnie, w zależności od potrzeb umożliwiamy:

  • integrację w gronie pasjonatów (ognisko, grill, wspólne spacery),
  • pozyskanie wskazówek do życia i pracy z psem na co dzień (sposób nagradzania, zabawy, przydatne umiejętności).
Lato to świetny czas na odkrywanie nowych aktywności ze swoim psem

Obóz to idealna okazja do spróbowania nowej aktywności lub rozwijania pasji tropowej. Wszyscy odrywamy się od codziennych obowiązków, przenosimy się do atrakcyjnej przyrodniczo okolicy i 100% uwagi możemy poświęcić na budowanie relacji z psem i rozwijanie swoich umiejętności.

Kadra instruktorska śledzi postępy dzień po dniu i dopasowuje ćwiczenia do indywidualnych potrzeb. To również świetna okazja by podejrzeć pracę innych zespołów i uczyć się na podstawie tych obserwacji. Nasze instruktorki to specjalistki w pracy z psami, mające doświadczenie wykraczające poza tropienie – jeśli potrzebujesz wskazówek, z pewnością je otrzymasz. Pomiędzy treningami zawsze znajdzie się chwila na rozmowę.

Obóz tropowy to idealne połączenie intensywnego rozwoju umiejętności z wypoczynkiem!

Podczas obozu trenujemy prawie codziennie. Zwykle na tygodniowych turnusach jeden dzień poświęcamy na odpoczynek dla psów, zapewniamy jednak, że nie będziesz się nudzić! W czasie, gdy psy się regenerują, organizujemy wykłady i warsztaty.

Udział we wszystkich zajęciach jest dobrowolny. Jeśli poczujesz, że dzieje się dla Ciebie trochę za dużo, zawsze możesz zrobić sobie przerwę. Wystarczy, że dasz nam znać dzień wcześniej. Uczestnicy dotychczasowych edycji obozów czasami „urywali się” na wycieczki krajoznawcze lub drzemkę w hamaku. Zależy nam na tym, żeby na obozie każdy czuł się swobodnie i wykorzystał ten czas tak, jak lubi najbardziej!

Tropienie można uprawiać w każdym terenie, jednak w tak pięknej okolicy ma wyjątkowy urok

Tropienie to aktywność podczas której wiele czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Na co dzień, w mieście, wymaga to często podjechania kilku do kilkudziesięciu kilometrów do miejsca, w którym można swobodnie zaparkować i przeprowadzić trening wymagający sporego terenu. Na obozie mamy ten komfort, że wszędzie jest blisko. Dzięki temu oszczędzamy czas i paliwo i w pełni korzystamy z możliwości treningowych, których dostarcza okolica.

Wiemy, że dla uczestników naszych obozów ważne jest spędzanie czasu z psem – nie tylko na treningach, ale też poza nimi. Dlatego też współpracujemy wyłącznie z ośrodkami, które pozwalają na swobodne przebywanie psów w pokojach. Dodatkowo w wolnym czasie możesz zabrać swojego psa nad wodę czy na spacer. Pamiętaj jednak, że dla psa obóz to intensywny wysiłek – warto czasem dać mu odespać. Zapewne doceni możliwość wspólnego relaksu na kocu w cieniu drzew.

Wolny czas na łonie przyrody to wielki atut obozów tropowych!

Tropienie to aktywność, która pozwala psom nie tylko rozwijać umiejętności w tej konkretnej dyscyplinie, ale też zyskiwać kompetencje przydatne w codziennym życiu. Odpowiednio poprowadzony trening rozwija pewność siebie psa, jego poczucie wpływu na otoczenie i kreatywność w radzeniu sobie z wyzwaniami. Dla niektórych czworonogów warunki miejskie są jednak zbyt trudne, by zacząć treningi. Obozy dają nam możliwość skorzystania z ustronnych terenów, dzięki czemu nawet wyjątkowo nieśmiałe psy mogą rozpocząć tam swoją tropową przygodę.

Kori usatysfakcjonowana z nagrody otrzymanej od odnalezionej pozorantki

Dla zaawansowanych tropicieli obóz to szansa na przećwiczenie śladów, które trudno ułożyć na co dzień. Korzystając z wakacyjnego braku pośpiechu pozoranci chętnie czekają na odnalezienie nieco dłużej, niż zwykle ;). Mamy możliwość tropienia nocą, przeprowadzenia gier terenowych, czy też sprawdzenia swoich sił w obliczu różnych przeszkód na śladzie.

Fani wieczornej integracji chętnie spotykają się przy ognisku

Podobnie jak psy, również dwunożni uczestnicy naszych obozów mają swoje upodobania. Ci bardziej towarzyscy chętnie korzystają z możliwości spędzenia czasu w gronie innych pasjonatów. Wieczorne rozmowy przy ognisku i lampce wina nieraz trwają niemal do rana.

Jeśli jednak jesteś z natury samotnikiem i marzysz o wakacjach z dala od tłumu – bądź spokojna_y. Lokalna przyroda na pewno udostępni kawałek mchu i cienia. Będziemy Cię tropić tylko za Twoją wiedzą i zgodą 😉

Zwolennicy „ładowania akumulatorów” w samotności zawsze mają gdzie się podziać 🙂

Masz ochotę wybrać się na obóz? Zapraszamy! Tutaj znajdziesz pełny opis i link do zapisów 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s