Kim jesteśmy?

Jeśli tu dotarłaś_eś, to prawdopodobnie wiesz już, że przede wszystkim jesteśmy grupą pasjonatek – instruktorek i pasjonatów_ek – klubowiczów_ek, potrafiących godzinami przedzierać się przez chaszcze, bez względu na pogodę. Wiesz już, że lubimy spędzać czas z ludźmi i psami oraz tworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i emocji.

Informacje o naszej kadrze znajdziesz na dole tej strony 🙂.

Kim więc jesteśmy jako Scent Mind?

Jesteśmy profesjonalną szkołą tropienia, co oznacza, że:

  • Działamy „pełnoetatowo”, a nie „po godzinach” – zawsze ktoś czuwa, by rozwój naszej bazy wiedzy nie ustawał ani na chwilę!
  • Nasza kadra wąsko specjalizuje się w tej dziedzinie – choć mamy rozległą wiedzę o psach, w biurze Scent Mind poświęcamy maksimum uwagi na zdobywanie doświadczenia w tropieniu.
  • Stale się rozwijamy – nie spoczywamy na laurach i ciągle poszukujemy nowych pomysłów, które mogą udoskonalić nasze treningi.
  • Pracujemy według ujednoliconego, przemyślanego i sprawdzonego programu szkolenia.
  • Podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego zespołu (człowiek + pies) i elastycznie dopasowujemy do nich ćwiczenia na każdym etapie szkolenia.

Zespół Scent Mind tworzy grupa specjalistek z różnych obszarów pracy z psami.

Ośmiornica to wyjątkowe zwierzę – jej „mózg” jest rozproszony po całym ciele. Każda macka działa niezależnie, ale gdy trzeba – potrafi świetnie kooperować z pozostałymi. Lubimy myśleć o naszej kadrze jako ośmiornicy. Każda z osób dokłada do naszego systemu działania swoje doświadczenia, przemyślenia, innowacje. Uwielbiamy też pracować zespołowo, bo wtedy wyniki znacząco przewyższają te, które można osiągnąć indywidualnie.

Każda z naszych instruktorek dostając kurs pod opiekę ma za sobą minimum 450 godzin zajęć tropowych doświadczenia, w tym pracę z klientami pod superwizją oraz pracę z własnym psem. Każda z nas z powodzeniem podchodziła do prób tropowych w systemie double blind (podwójnie ślepa próba, bez możliwości „podpowiadania” psu).

Łączymy wiedzę psychologiczną i pedagogiczną z doświadczeniem z wielu obszarów pracy z psami (wychowanie psów rodzinnych, terapia behawioralna, ratownictwo z psami, tropienie, inne psie sporty).

Każda z nas stale rozwija się w swojej dziedzinie. Dzięki temu nie tylko dysponujemy ekspercką wiedzą, ale też oferujemy kompleksowe rozwiązania, łączące doświadczenie z różnych specjalizacji.

Wychodzimy z założenia, że każde działanie wobec psa powinno być bezpieczne i skuteczne – żeby było to możliwe, niezbędna jest integracja wiedzy i doświadczenia.

Zapraszamy do nas na kursy i seminaria:

Magdalena Warońska – założycielka Scent Mind, aktualnie prowadzi seminaria, zajęcia dla kadry Scent Mind oraz nadzoruje treningi klubowe w Warszawie. „Głowa” ośmiornicy, której głównym zadaniem jest utrzymywanie spójności merytorycznej i nadawanie kierunku naszym działaniom.

Dagna Ziomek – kierowniczka szkoły Scent Mind, znana w kadrze jako „Ubermacka”. Jej rolą jest dbanie o sprawny przepływ informacji w obrębie kadry i z kursantami. Dogląda wszystkich procesów, które zachodzą na zapleczu Scent Mind. Dzięki niej baza wiedzy i doświadczeń nie tylko się rozwija, ale też jest spójna i uporządkowana.

Kadra oddziałów regionalnych:

WARSZAWA:

KRAKÓW:

WROCŁAW:

RYBNIK/GLIWICE: