Ewa Kalińska

Nazywam się Ewa – z wykształcenia jestem historykiem Holocaustu, ale od ponad 9 lat jestem zaangażowana w psią tematykę. Wszystko zaczęło się gdy zostałam opiekunką Berka – setera szkockiego. Ten pies zdecydowanie zmienił moje życie i zmotywował do szukania odpowiedzi na pytania, które nawet nie sądziłam, że mogą się pojawić w kontekście opieki nad psem. Z Berkiem przeżyłam bardzo dużo, a jeszcze więcej się od niego nauczyłam. Jestem mu ogromnie wdzięczna za to, że nauczył mnie wrażliwości, cierpliwości, empatii i dystansu do siebie. 

Z Berkiem zaczęłam przygodę z tropieniem, która trwa do dziś. Psi nos uważam za cud natury, a tropienie za najlepszą okazję do poznania jak pies używa węchu.

Z czasem skonkretyzowałam swoją wiedzę kynologiczną: ukończyłam kurs na trenera psów w Wojtków Szkolenia, a także zostałam dyplomowaną behawiorystką COAPE.  Ukończyłam kurs instruktorski Polskiej Ligii Nosework. Zawodowo zajęłam się prowadzeniem treningów tropienia użytkowego.

W tym momencie jestem opiekunką trzech psów myśliwskich: dwóch seterów szkockich Berka i Fiki, a także springer spanielki Grandy. Są przygodą mojego życia.

Prowadzę szkołę dla psów Dwa Fafle.