Małgorzata Wróbel

Cześć! Jestem Gosia i jestem psycholożką zwierzęcą i trenerką psów. Swoją wiedzę na temat zwierząt zaczęłam pogłębiać 13 lat temu, gdy pod mój dach trafił mój pierwszy, osobisty pies – suczka rasy hovawart – Rocca. Dzięki niej trafiałam na kolejne kursy, warsztaty i szkolenia, rozwijając swoją pasję do psiej psychologii. Ukończyłam Studium Psychologii Zwierząt przy ICRAHB oraz kurs Trenera Psów Talking Dogs. Jestem również absolwentką dwóch poziomów kursu Najpierw Wytresuj Kurczaka. To właśnie te szkolenia, a także kurs Mindfulness Based Stress Reduction, najbardziej ukształtowały mnie jako behawiorystkę, trenerkę i psią opiekunkę. Jestem także współzałożycielką i członkinią zarządu Fundacji ANIWEL, której celem jest edukacja na temat dobrostanu zwięrząt towarzyszących i dzikich.

Z Roccą trenowałyśmy obedience, agility i tropienie sportowe. Bliżej jej „emerytury” trafiłyśmy na tropienie użytkowe i wreszcie Scent Mind, gdzie obecnie prowadzę zajęcia jako instruktorka. Tropienie jest dla mnie wyjątkową formą aktywności, w której jak nigdzie indziej dominuje nastawienie na czytanie sygnałów wysyłanych przez psy i wspieranie ich, w przeciwieństwie do kontrolowania. Myślę, że dla wielu psów jest to wspaniała odmiana. Jest to też postawa bardzo mi bliska, i to pewnie dlatego to tropienie stało się, pośród wszystkich psich sportów, moją największą pasją.

Obecnie Rocki nie ma już fizycznie ze mną, choć w sercu pozostanie na zawsze jako istotka, która zmieniła i niesamowicie wzbogaciła moje życie. Dołączyła do mnie hovawartka Hulanka, która stawia swoje pierwsze tropieniowe kroczki.

Mind The Dog.