Dokąd zmierzamy?

Grupa Tropiąca, a następnie Szkoła Tropienia Scent Mind powstała, by zrzeszać pasjonatów tropienia użytkowego. Naszym celem jest tworzenie coraz wyższych standardów tropienia w Polsce, przy zachowaniu towarzyskich i rekreacyjnych walorów tej dziedziny.

Szkolenie przewodników jest dla nas równie ważne jak rozwijanie umiejętności psów. Nasza kadra to specjalistki, które oprócz tego, że mają dużą wiedzę i doświadczenie w pracy z psami, lubią pracę z ludźmi.

Wychodzimy z założenia, że do rekreacji należy podchodzić profesjonalnie. Podczas naszych treningów dbamy o bezpieczeństwo i komfort uczestników oraz cały czas się rozwijamy: tworząc, testując i wdrażając program szkolenia.

Dążymy do wyszkolenia zespołów tropiących o wysokich kompetencjach oraz zbudowania bazy rzetelnej wiedzy w obszarze pracy węchowej. Uczestniczymy w pracach nad regulaminem prób tropienia PL MT i przygotowujemy przewodników do prób podczas naszych treningów.

Promujemy pracę węchową, jako doskonałą metodę zaspokojenia potrzeb psa, budowania więzi z przewodnikiem, rozwoju sportowego i – w niektórych przypadkach – wspierania terapii psów z problemami behawioralnymi. 

​Wierzymy, że popularyzacja wiedzy o tropieniu użytkowym poprawia jakość życia psów i ich opiekunów. 

​Wiedząc jak trudna i złożona jest to dziedzina, chcemy przyczynić się do bardziej świadomego wprowadzania pracy węchowej w życie psów towarzyszących. Informacje o tropieniu znajdziesz na naszym blogu oraz na kanale YouTube.